Vítám vás na svém blogu!!!Usmívající se




Promarněný čas na internetu

5. května 2017 v 21:10 | já |  Téma týdne



Když jsem se zamýšlela nad tímhle tématem týdne, tak jsem se zamýšlela nad časem obecně, protože člověk bere čas jako samozřejmost, ale když se to, tak vezme, tak každou sekundu, na světě se někdo narodí nebo zemře. Čas je jaký si koloběh každého z nás a člověk by si měl uvědomit, jak jsou ty každé chvilky, které na světě žije vzácné, protože nikdy nemůžete vědět, kdy ty vaše hodiny života přestanou tikat, tím nechci nikoho strašit, ale vždy se může něco stát. A jak tedy trávím chvilku pro sebe? Tak já ve svém volném čase hlavně kreslím, pak čtu knihy, jezdím na kole, nakupuju, poslouchám hudbu, trávím čas s přáteli, mám taky ráda přírodu, no zkrátka, vždy se něco najde, já nejsem typ člověka, který by byl mrzutý, nic ho nebavilo či se nudil, to prostě neznám.

Tak a teď se dostanu konečně k tomu hlavnímu. Žijeme ve 21, století, kde vývoj technologii jde pořád dopředu. A sami si položte otázku, jak vy dlouho denně trávíte na internetu a na sociálních sítích? Podle nejnovějších výzkumů na internetu lidé ve věku 12-25 let tráví dvě hodiny denně. Muži celkem 144 minut za den a ženy 126 minut za den. A za týden je to téměř 18. hodin. Což, je hodně, kolik času tím vlastně promrháme, protože přemýšlejte, nad tím, jak využít správně čas a dělat něco jiného. Já nechci tvrdit, jak špatný to je, protože sama na internetu trávím hodně času a vůbec netvrdím, že to máme, tak všichni. Je to inviduální. Někdo přijde z práce a nemá už na nic jiného ani pomyšlení. Někdo třeba umí sotva počítač zapnout.


Ale na zamyšlení je, jestli je to tedy dobrý. Škodí to něčemu? Tak určitě to ovlivňuje naše zdraví a to hlavně zrak. A některé věci na internetu, jako sou různé střílečky a podobně jsou někdy až na zblbnutí a vymytí mozků. A řekněme si, jak moc internet a média ovlivňují naši generaci, mládež a děti. A sociální sítě opravdu někdy můžou pořádně škodit a ublížit. Nejde jen o kyberšikanu, hádky, hatery, manipulaci, ale už o pouhý princip. Takže další otázka pro vás: ,,Kolik máte na facebooku přátel a jestli byste o každém mohli říct, že ho dobře znáte, jestli jste se viděli více než jednou a můžete mu věřit." Často naše profily můžou vidět cizí lidé, neříkám, že je špatný poznávat nové lidí, ale všeho s mírou. Taky na internet a sítě, dáváme různé příspěvky, fotky a informace. Učitelé často říkají: Buďte opatrní, protože nikdy nevíte, kdo toho může jednou zneužit proti vám." A v tom mají pravdu.


A takový menší můj výzkum. Ze=ptejte se schválně rodičů, babičky, dědy, jak o ni trávili svoje mládí a čas a srovnejte to sami ze sebou, v čem se to zásadně ta doba změnila a taky můžete třeba porovnat i ze sebou už i svoje mladší sourozence. Pak mi dejte schválně vědět, k čemu jste došli.


Prostě si vezměte, jestli je to nutný a potřebujete to ke svému životu, jestli je nutné, do té klávesnice pořád bušit a hledět do té obrazovky, jestli to nemůžete někdy omezit a místo toho si třeba vyjít s blízkým nebo sám ven na procházku nebo jít za rodiči a nabídnout se, že jim s něčím pomůžete nebo si jen, tak povídat. Žijme pořádně, dokud můžeme a dokud máme čas.

Neztrácejme čas hloupostmi.

Tak doufám, že vás článek něčím neurazil, že jste se aspoň kapku zamysleli a snad se i líbil.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 D D | Web | 5. května 2017 v 21:27 | Reagovat

Z větší části s tebou musím souhlasit. Všeho moc škodí, ale také každá doba má své. Je otázkou, zda je čučení do internetu větším nebo menším zlem, než dření na poli nebo komunistické schůze. :D

2 stuprum stuprum | Web | 5. května 2017 v 23:56 | Reagovat

Umírám i dvakrát denně...

3 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 6. května 2017 v 7:54 | Reagovat

Na jednu stranu máš pravdu.
Ale zase si myslím, že časy se prostě mění, takže porovnávat to s našimi prarodiči moc nejde.
Internet už je prostě důležitá součást našeho života.
Ale taky záleží na tom, co na něm člověk dělá.
Něco jiného je, když na něm někdo získává informace nebo píše blog než když celé dny hraje onlinovky.

4 Ančísek Ančísek | Web | 6. května 2017 v 10:55 | Reagovat

[1]: Tak v první řadě ti děkuji za tvůj komentář, protože mi dal něco k zamyšlení. Samozřejmě, když se na to podívám takhle, tak máš pravdu. My můžeme být celkem rádi v jaké době žijeme, takže, když neberu ohled na politiku, teoristické útoky... Tak počítače a technologie je opravdu tím nejmenším zlem. My jsme celkem demokratická země a kdybychom žili za diktatury ať komunistické, nacistické či jiné, tak internet je oproti tomu nic. Sama, jak si řekla, každá doba má své, své klady a zápory a na jednu stranu je dobře, že se neustále vyvíjíme, jen otázkou je, jestli toho někdy někdo jednou nezneužije a kam to povede.

5 Eliss Eliss | Web | 6. května 2017 v 11:00 | Reagovat

Já osobně trávím denně na internetu i více než ty dvě hodiny. Počítačové hry nehraju, ty mě nebaví, ale souhlasím, čas by se dal trávit i lépe než ve virtuálním světě...

6 Ančísek Ančísek | Web | 6. května 2017 v 11:01 | Reagovat

[2]: Víš tenhle komentář je neutrální, nejdřív jsem si myslela, že na něj reagovat nebudu, protože nevím, co si o tom myslet, takže záleží na tom, jak to myslíš?

7 Ančísek Ančísek | Web | 6. května 2017 v 11:19 | Reagovat

[3]: I za tenhle komentář mockrát děkuji. :) Ano doba se neustále mění, ale mě šlo pouze o to, že například moje babička pracovala byla denně na poli a musela pomáhat v domácnosti, mamka a teta zase v dětství lítali venku v holinkách a já byla taky věcně venku někde s děckama, v zimě jsem buď sánkovala a bobovala, stavěla sněhuláky a v létě jsme zase lozili na stohy anebo lovili pulce a hráli hry(schovka...) a můj brácha, kterýmu je sedm, tak na mě: ,,Anni koupíš mi k narozeninám tablet? Já, jestli třeba nechce něco rozumějšího, třeba knížku a on:,,Knížka je blbá." A brácha, kterému je 12, tak totéž, denně hraje střílečky na mobilu a kdyby měl něco si číst, tak ho nutím heverem a když, se ho zeptám, co chceš na Vánoce? Vždy řekne střílečku. Nejstarší brácha taky žere jenom mobily a nebaví se se mnou o ničem pomalu jiném (13 let) a nejmladší, kterému je stova pět let už taky ovládá hry na tabletu, mobilu... Sestřenice taky pětiletá totéž, ta v pěti letech hraje onlinovky a dívá se na pohádky, to bych ještě chápala... a mohla bych to srovnávat dál a dál, ano ostatní mi řeknou že tohle už je zkrátka normální, ale já bych je radši viděla hrát si venku, cokoli jiného... Ano důležité je co na tom internetu, člověk dělá, já na internetu jsem taky hodiny, ale píši, jak blog, tak dělám seminárky, prezentace, referáty do školy.

8 Ančísek Ančísek | Web | 6. května 2017 v 11:31 | Reagovat

[5]: Jéé, jsem opět podstěna tvoji návštěvou a děkuji ti moc za milý komentář. Ano, jak už jsem tady odpovídala na jeden komentář, tak přesně tohle je ono. Já to taky nechci příliš kritizovat, i když to tak vypadá :D protože já na internetu jsem jako denně taky víc než dvě hodiny. Ani já počítačové hry nehraji, nějak mě to neláká, nenaplňuje mě to, na víc, jak to vidím u sourozenců i jiných, tak to dokáže i pěkně oblbnout. Mně se totiž jednou stala taková věc, už je to dávno, ale nezapomenu na to, brácha mě jednou prostě jen, tak z ničeho nic praštil do hlavy tyčkou, já se lekla, co to jako dělá, dokonce jsem i brečela, protože mi z čela tekla krev a když se ho rodiče ptali, jestli se zbláznil,co ho to napadlo, tak řekl, že to viděl ve hře, že si myslel, že oživnu a to nepřeháním, brácha do teď na to vzpomíná a vždy se tomu zasmějem, ale dokáže to pěkně zfanatizovat, jako, když si někdo občas zahraje a netráví na tom 24 hodin denně, tak proč ne, ale čas se vážně dá trávit i jinak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama