Vítám vás na svém blogu!!!Usmívající se
Útržky vzpomínek Anny Boleynové

11. dubna 2017 v 17:22 | já |  My writing
Ahojte fanoušci historických příběhů !!!

Jelikož jsem dlouho na tuhle rubriku mé volné tvorby zanevřela, tak sem přidávám článek, který jsem psala do jedné soutěže. Já mám hrozně ráda dynastii Tudorovců a tenhle příběh se právě odehrává v Anglii za Jindřicha VIII, který proslul svými šesti manželkami, oniž mám v plánu vydat samostatný článek. A nejvíce osudovou ženou se právě pro Jindřicha stala Anna Boleynová, o které spočívá právě tenhle příběh, protože právě tahle žena měla vliv na celou historii Anglie. Doufám, že se vám článek bude líbit. Usmívající se

Jednoho krásného odpoledne, jsem zašla do nedaleké knihovny.
Upoutala mě zaprášená kniha z hnědé kůže na konci police, schovaná daleko od ostatních. Otevřela jsem první stranu. Vtom se najednou písmo začíná rozpíjet do obrovské černé skvrny. Stává se s ní vír, který mě pohlcuje jako, když magnet přitahující kov. Nemůžu vůbec nic dělat. Marně křičím o pomoc, ale už mě to vcucne celou. Netuším, kam mě to vede, avšak ztrácím vědomí. Ocitám se v jiném světě.
Jsem na dvoře krále Jindřicha VIII. v Anglii. Právě se koná maškarní ples. Plesový sál je velmi noblesní a velkolepý. Zdobí ho velké, zlaté lustry, svícny, stoly zaplněné jídlem a vínem. Královský orchestr hraje hudbu. Všichni tančí a na obličejích mají nasazené masky. Ty masky nesnáším, jsou křečovité a zcela zbytečné, ale král to považuje za zábavnou hru. Kromě urozených šlechticů, lordů, vévodů, markýzů, vyslanců, bohatších dvořanů, královské gardy, dvorních dám a služebnictva vidím královnu Kateřinu argonskou. Na sobě má černé, tuctové nijak působivé šaty. Není už nejmladší a sotva může plnit manželské povinnosti. Ta neporodí dědice trůnu. Není divu, že král má tolik milenek.
Ze zadu se ozývá povědomý hlas: "Smím prosit?" Otočím se a spatřím nejvíce přitahujícího muže. Pod černou škraboškou mu v očích vyzařuje vášeň, ale i pekelné, hořící jiskry plamene, který mě propaluje skrz na skrz. Na bradě má malé, nepatrné strniště. Rty stačí do poloúsměvu. Ten mu oplácím a mírně se ukláním. "Ano, smíte." Miluju tanec zvláště, když tančím s takovým mužem. Jako by mi četl myšlenky. " Tančit s vámi je nesmírné potěšení, krásná Lady." To mě velice těší a polichotí. Znám ho? Chvílí přemýšlím, avšak mé zjištění je ohromující. "Děkuji. Jsem poctěna, vaše veličenstvo." Tázavě se podívá. "Vy jste mě poznala?" Nejradši bych se rozesmála, protože nepoznat Jindřicha VIII. je málo pravděpodobné. Každá žena po něm touží. Odpovídám: "Jen jediný muž je tak šarmantní a pohledný a to je náš vládce." Pobaví ho to. Uleví se mi. On je pověstný svojí výbušnou povahou, každé slovo proto musím bedlivě uvážit.
"Kdo jste?" zajímá se. "Anna Boleynová." Tvář se mu rozjasní překvapením. Moji rodinu dobře zná. Má sestra Mary je jeho milenkou, ale zřejmě se jí již nasytil. Takhle skončily všechny, které, kdy byly v jeho loži. Nikdy si mě pořádně nevšimnul, měl mě za hloupou, arogantní, sebestřednou a sobeckou. Nějakým záhadným způsobem ho přitahovala Mary. Tanec ho unavil. Šli jsme se tedy napít vína. Neupíjím tolik, co on. Udivuje ho to: "Vy nemáte žízeň, má drahá, nebo vám naše víno nechutná?" Nechci ho urazit. Přesto však s grácií a úsměvem odpovídám, abych nedala najevo, jak mě svojí otázkou znejistil. "Víno je zajisté výborné, ale copak je slušné pít, když v mé přítomnosti je takový báječný muž, jako jste vy. Omluvte prosím moji nesmělost, ale chci si užít každý okamžik, po vašem boku střízlivá, vaše Milosti." To, co jsem právě řekla, mi nedává úplný smysl, očarovává mě natolik, že pomalu nevím, kdo jsem, ale nesmím vypadat jako nějaká zamilovaná, bláhová, naivní husička. Hlasitě se rozesměje. Nevím, co ho tak pobavilo, ale směji se spolu s ním. "Anno, jste velmi zábavná, říkejte mi pouze Jindřichu. To je taky můj cíl, nechci, abych ho nudila. Přiblíží se ke mně blíž, zhluboka dýchá, jako když divoké zvíře je na lovu a z úst mu cítím slast vína. Šeptá mi: "I já jsem nesmírně rád po vašem boku. Jste, tak půvabná až mi jde z toho hlava kolem, dnes v noci vás čekám." Jeví to jeho zájem a důvěrnost ke mně, kterou si za každou cenu musím udržet. Dále se snaží navázat konverzaci, ale jako by byl zcela něčím uchvácený a slova se mu ztrácela s jazyku. " Žádný dvůr ani celý svět se nevyrovná vám a vašemu dvoru, Jindřichu." Posledního jeho slova byli "Uděláte mi radost, když nadále Anno, zůstanete po mém boku, v mém sídle a budete dvorní dámou mé ženy."Potom odešel.

O pár let později

Jsem anglická královna, druhá manželka Jindřicha VIII. a matkou jeho dcery. Uvěznili mě do Toweru. Jindřich mě nenávidí za to, že jsem ho přiměla anulovat sňatek s Kateřinou, odejít od římskokatolické církve a nastolit anglikánskou. Ale jedině tak, měla naše láska smysl i budoucnost. Měl by mi spíš děkovat.
Neporodila jsem mu sice slibovaného syna, ale rusovlasou dívku Alžbětu. Jednou i přes to bude velkou panovnicí. Soud mě shledává vinou s čarodějnictví a cizoložství. Na smrt kráčím hrdě. Lid křičí "Pryč s šestiprstou čarodějnicí!"
Vzpřímeně pronáším: "Jsem Anna Boleynová, lituju svých hříchu a jediný, kdo je bude soudit, je Bůh." Veškerá hrdost se mi začíná ztrácet, nahrazuje ji čiré zoufalství. "Milosrdný Ježíši, smiluj se nade mnou." Do očí se mi derou slzy, pořád jen marně čekám. Pomoc, ale nepřichází a sekundy se stávají věčností. Smrtka se blíží. Kolem poletují černí krkavci, kteří by mě sežrali nejradši zaživa, na obloze jsou tmavé, temné mračna, vzduch je nepříjemný až dusivý. Nadešla má poslední hodina. Potichu říkám:"S bohem, světe." Kleknu a hlavu položím na špalek. Kat napřáhne meč a poslední, co uvidím, je bílý záblesk světla.
Kde to jen jsem? Rozhlížím se kolem a vrací se mi paměť, jsem zpátky v knihovně a v ruce držím knihu, kterou jsem se vrátila zase zpět do současnosti. Ať už to byl sen, vidina, poblouznění, tak i přesto jsem poznala kousek fascinujícího příběhu ženy, která psala historii.

The EndDoufám, že jste si udělali aspoň malý obrázeko tom, jaká Anna ve skutečnosti byla a doufám, že vás příběh aspoň trochu oslovil.

Vaše AnnaMrkající

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama