Vítám vás na svém blogu!!!Usmívající se
#2citát- Smysl utrpení

14. dubna 2017 v 8:00 | já |  Citát, myšlenka dne
Ahojte mojí milí,

dneska, protože je Velký pátek, den, kdy Ježíš byl ukřižován, tak jsem se zamýšlela nad smyslem utrpení. Utrpení ve světě je plno, plno nenávisti, bolesti, lidé umírají, války... A proč se to děje? Jestli existuje Bůh, tak proč to dopustil? Je správné utrpení? Tohle jsou otázky, které si každý z ná za život jednou položí.

"Svět je plný nespravedlnosti, nenávisti, rozbrojů, násilí... Každý
člověk někdy pociťuje prázdnotu, absenci štěstí a smyslu života,
strach a utrpení... Tyto skutečnosti nejsou z Boha. "

Z křesťanského hlediska smrt a nemoc jsou plodem hříchu - snad to mohu říci i o veškerém "opravdovém" utrpení. Opravdovým utrpením tedy nerozumím ty situace, kdy se musím přemoci, abych udělal to, co je potřeba, a působí mi to jisté obtíže (např. když musím překonat svoji lenost apod.)

Ježíš nás upozorňuje na to, že cesta s Bohem je náročná a že bude i plná utrpení, ale rozhodně nevelebil utrpení jako takové.

Říci, že Ježíš měl zalíbení v utrpení, je nesmysl, že měl zalíbení v konání vůle Otce, to je rozhodně pravda, a vůle Otce je rozhodně spasit člověka, a to i za cenu toho, že dal svého jediného syna ...(Jan 3,16n).

Že Ježíš uměl projít utrpením a vytěžit z něho spásu, tak to ano. Že se Ježíš rozhodně zasazoval proti důsledkům hříchu včetně nemoci, svázaností apod., to je pravda také.

Řekněme ještě jinak, Ježíšova cesta nás učí, jak přes všechny obtíže dojít do plnosti života. Ale rozhodně jeho život není chvalozpěv na utrpení.

Autor téhle myšlenky je Spimi ze stránek: http://www.vira.cz/otazky/Vyznam-utrpeni.html 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama