Vítám vás na svém blogu!!!Usmívající se
12 důvodu, proč chci hubnout

9. dubna 2017 v 21:20 | já |  Hubnutí
Ahojte všichni!!!

Jak už jste si z názvu mohli přečíst, tenhle článek a rubrika je zaměřená na to, že chci hubnout. Na začátku jsem si říkala, jestli je vhodné takhle s tím chodit ven, jestli se jen, tak neztrapním, ale dospěla jsem k názoru, že tak můžu vidět, jestli jsem udělala nějaký pokrok a může to být taková moje motivace a na víc, třeba od vás čtenářů dostanu nějaké typy a tak, za které budu velice ráda.
Když chce člověk hubnout, tak si myslím, že je důležité, aby člověk měl nějakou motivaci, proč hubnout, aby to rychle nevzdal a neopustil od toho, což se mně stávalo velice často. Nejdříve jsem si řekla fajn, tak budu se sebou něco dělat, ale vždycky mi to vydrželo, tak týden. Jenže poslední dobou jsem se za svoji postavu začala nesnášet víc než, kdy jindy. Nejsem typ holky, která by patřila k těm, které můžou vážit 50 kilo a stejně si myslí, že jsou tlusté. Já patřím do té druhé skupiny, kdy o sobě se nebojím říct, že opravdu jsem tlustá a je dobré si to přiznat. Já jsem s váhou nikdy neměla potíže, vždycky jsem byla takový průměr, ani moc ani málo, ale za poslední dva roky jsem šla s váhou dost na horu. Nevšímala jsem si toho, že se málo hýbu a jím víc než bych měla. Největší chybu, kterou jsem udělala, byla ta, že jsem se začala špatně stravovat. Přes den jsem prakticky byla o hladu a najedla jsem se vždycky až večer. Myslela jsem si, že je to v pohodě, když nejím, tak přece nepřiberu. Měřím 165 cm a ještě před rokem jsem měla 60 kilo, ale v září jsem šla k doktorovi na preventivní prohlídku, kde mě zdravotní sestřička zvážila, mě čekal totální šok. Přibrala jsem o deset kilo, váha ukazovala 75 kilo a já si říkala: "Proboha jak je to možný, jak jsem mohla za tak krátkou dobu přibrat tolik, co nepřiberu za dva roky!!" To už jsem věděla, že je něco špatně, ale nezabývala jsem se tím. A to nechci vědět, kolik vážím teď, nechci vědět, jestli jsem překročila osmdesátku, protože bych musela tou váhou praštit. Dlouho jsem si nalhávala: "Aničko si taková jaká seš, no prostě si přibrala, svět se nezhroutí." Jenže později mi to začalo vadit víc a víc. A právě o tomhle je tenhle článek, jaké důvody mě přiměli hubnout.

1. Důvod: Ostatní
Netrvalo dlouho a lidé si začali všímat moji postavy víc a víc. Začalo to pomluvami: "Ona neskutečně přibrala." A pak jsem se často potkávala s narážkami: "Jsem tlustá, mám velký zadek." S boky mám právě největší potíže ani ne tak s pasem, jako právě s boky. Postupem času pomluvy ustáli a lidé kolem mě si na to začínali zvykat, já jsem si toho často nevšímala, bylo mi jedno, co si ostatní myslí, ale pak jsem si spíš začala všímat ostatních sama. Začala jsem vědět, že vyčnívám, že spolužačky kolem mě jsou, jak proutek, že můžou nosit sukně, mají velikost S a hodně sportují, což já vůbec. Tak jsem si začala připadat odstrčená, méně cenná, že bych taky chtěla být tak hezká, jako ony a ne vypadat oproti nim jako slon, pneumatika…

2. Důvod: Oblečení
Já hodně miluju módu a oblečení začalo pro mě být obrovským problém. Najít v obchodech moji velikost začínal postupem času být nad lidský výkon. Ani ne velikost triček, mikin, které mám velikost M, ale spíše kalhot. Najít kalhoty, které by mě seděli, byli mi akorát a zároveň mi nepadali, je pro mě často náročné. Na víc móda pro štíhlé holky, má větší možnosti výběru než pro nás baculky a já jsem strašně nerada, když mě něco omezuje, nebo když se mi něco líbí, ale nemůžu si to koupit, protože by mě to nesedlo.

3. Nemoci se vystavovat
To je problém, hlavně teď na jaře, když svítí sluníčko a je horko. Vy si chcete vzít kraťase, šaty, legíny, ale máte obrovská strach, že půjdete po ulici a tam se na vás podívají nějaké holky a pošuškají si: "Hele podívej na támhle tu!! Jaký má obrovský stehna, zadek a hnusný nohy, ty jo, že se nestydí, aby to bylo tak na očích." Takže vy si radši přes tyto obavy vezmete radši džíny, i přes to, že se budete potit jak prase.

4. Důvod: Voda a plavky
Pokud máte rádi vodu, tak jako já, rádi plavete a ve vodě by, jste byli nejradši pořád, tak to určitě chodíte v létě na koupaliště, kde obvykle je miliarda lidí, kteří na vás čumí. A proto jsem na koupaliště přestala chodit, protože nejen, že bych musela do plavek, ve kterých se necítím dobře, protože mě uvidí, každý druhý, ale proto, že se stydíte, za vaši postavu a nechcete to ukazovat ještě víc, než už jen jde. Na koupaliště tedy chodím ve večerních hodinách, kdy už nemám takové publikum, ale i přesto bych byla šťastná, když bych si jednou mohla koupit plavky a jít s ostatními kamarády na koupaliště aniž bych se bála něco ukázat.

5. Důvod: Kluci
Líbí se vám nějaký pěkný kluk, ale vy se mu radši straníte, protože víte, že by s takovou příšerou, jako vy nechtěl mít nic společného? Tak, to se mi stává poměrně často. Na víc za tohle mínění může to, že dnešní generace kluků je většinou taková, že hledí po postavě a nezajímá ho moc, jaká je, hlavně, aby se za ni nemusel stydět.

6. Důvod: Stydlivost a zdrženlivost
Já jsem velká stydlivka a bojím se jít davem a radši sedím v koutě než, abych šla a zapojila se k ostatním. Vždy se bojím, že se akorát ztrapním a, že se mi všichni akorát vysmějí.

7. Důvod: Nedostatek sebevědomí
Většinou na sobě přestáváte vidět to pozitivní a myslíte pouze na to, jak strašně vypadáte. Neustále si myslíte, že si o vás lidi musí myslet jenom to nejhorší.

8. Důvod: Nemoc se fotit.
Všichni kolem vás se neustále fotí, ale vy před objektivem utíkáte, protože vám každá vaše fotka připadá příšerná. Neumíte pózovat jako ostatní a nejste fotogeničtí a často se jen tak zakřeníte, aby jste si to jen tak odbili. Natož, když se vaše fotky někde objeví, tak vy naprosto šílíte: "Panebože smažte to někdo!"

9. Důvod: Reprezentace a castingy.
Byl váš sen od malička si zahrát ve filmu? A koho ne? Nedávno jsem se dozvěděla o castingu, který probíhal u nás ve městě, šlo o roli v historickém filmu. Byla jsem naprosto nadšená. Jenže nastal problém, když se po mě chtělo, abych sebou vzala svoje míry, začala jsem pochybovat, jestli tam jít. Řekla jsem si: "Anno prostě nemůžeš, oni nechtějí holku, která bude vypadat, jak nějaká koza, ale atraktivní holku, kterou budou moci ukázat." Přišla jsem tak o jedinečnou možnost, a protože jsem přijata na filmovou školu a často budu spolupracovat s televizí a médii musím trochu vypadat a nemůžu se za sebe stydět.

10. Důvod: Pohyb je problém.
Máte tělocvik a vy už při běhu pár koleček nemůžete a funíte, jako pes? Jdete do shodů a každý krok vám dělá problém a nemůžete se ani pro něco zvednout? Tak i to je další důvod, člověk by měl mít nějakou kondici a fyzičku. Mě omezují zdravotní problémy s dýcháním, ale i přesto se budu snažit.

11. Důvod: Často nemocná
Stačí málo, jen vás ofoukne vítr a vy jste na hromadě a někteří lidi kolem vás nejsou nemocní ani jednou do roka a vy často ležíte doma v posteli s čajem a antibiotiky. Nehledě kolik ve škole zameškáte, takže je důležité, aby člověk žil zdravě a vytvářel si imunitu.

12. Důvod: Dobrý pocit
Když se mi to podaří, tak budu hrdá na to, že jsem pro sebe něco udělala a dokázala jsem to.
Vím, nebude to snadná cesta a je to začátek a já udělám, co budu moc, budu se pokoušet zdravě jíst, denně cvičit a mít pohyb. Ovšem vás budu vždycky informovat. Doufám, že se vám článek líbil a přeji vám krásný zbytek nedělního večera.

AňaMrkající


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama