Vítám vás na svém blogu!!!Usmívající se
Zkouška ohněm aneb těžkosti života

28. března 2017 v 20:53 | já |  Téma týdne

Moji drazí čtenáři,

mám tu dneska pro vás svoje třetí téma týdne. Ani nevím, proč to počítám. Smějící se Téma týdne jsem vydávala vždy v pátek, protože jsem si to vždy potřebovala promyslet a tak, ale tohle téma se mi zalíbilo, už jen z důvodů, že jsem chtěla dneska napsat článek trochu tímhle směrem, tak snad to bude stát za to. Usmívající se
Pod "Zkouškou ohně" si každý z nás představí něco jiného. Já to beru za metaforu, která by se dala chápat jako životní zkouška, s kterou se každý potkáváme.
Určitě každý z vás chodil do školy anebo pořád ještě studuje. Takže určitě znáte to, když se píše nějaká těžká písemka například z předmětu, který vám nejde, tak máte strach, jak to dopadne. "Ach jo to zase bude známka, to prostě se nikdy nezvládnu naučit." A to je základní chyba. Člověk nesmí být pesimistický a vzdávat něco předem, naopak měl by si trochu věřit. Protože, když bude chtít a bude mít odhodlání, tak se toho nebude tolik bát a vážně něco proto udělá. Je důležité se aspoň trochu snažit, nikdo nezaručuje, že se to podaří, ale budete mít aspoň dobrý pocit, že jste něco proto udělali.
Ale jsou daleko těžší zkoušky jako třeba přijímací zkoušky ať na střední, tak i na vysokou nebo maturita. A všem maturantům přeji hodně štěstí. Tyhle zkoušky jsou už pro člověka důležité, protože rozhodují o jeho osudu, budoucností… A to napětí, jak to dopadne. Ten strach z toho. A mít strach je lidské. Moje vlastní zkušenost, sama vím, jak jsem byla před přijímacíma zkouškami vytřepaná a nervózní. Ta nejistota byla šílená. Kdybych měla dát radu, tak je důležité fakt se snažit zachovat klid. Ať to skončí jakkoli, to je prostě napsaný ve hvězdách. Když se to nepodaří, tak svět nekončí, pořád je jaká si naděje. Naděje umírá přece poslední a vždycky toho vašeho snu, cílu ještě můžete docílit. Možná jinou a daleko těžší cestou, ale o to víc si toho pak dokážeme vážit, když se to pak přece jen povede.
V běžným životě se, ale setkáváme i s jinou a daleko jinou zkouškou. Osoba, kterou velmi milujete, na které vám záleží, tak vás opustí. I když to mezi vámi třeba dlouho nefungovalo, skřípalo, tak jste o něj nechtěli přijít. Ty, které vážně milujeme, ty nikdy nechceme ztratit. A člověk to někdy ani nečeká. Prostě to příjde, nečekáte to, nemohli jste se na to nějak vnitřně připravit a o to víc to člověka bolí. Pořád na tu osobu myslí, chtěl by vrátit ty krásné, prožité chvíle s ním, ale to prostě nemůže. A většinou až je po všem si člověk uvědomí, jak byl pro něho důležitý. Nemusí jít o partnera, může se stát nějaká nehoda anebo váš blízký ať z rodiny nebo váš blízký přítel zemře. A s tím je už těžké se vyrovnat. A ta bolest je vážně jako, kdyby se smažil zaživa v horkých plamenech ohně. Každý pozná aspoň jednou za život ztrátu. Ztratit se dá cokoli peněženka, mobil, klíče…ale i to, co má nevyčíslitelnou hodnotu. Rodina, láska, přátelství, to se koupit, tak snadno nedá. A když bych měla vám trochu odhalit moje soukromí, tak i já jsem přišla tenhle rok o blízkou osobu. Zemřela mi prababička, kterou jsem měla velice ráda. A několik týdnu mi prostě nedocházelo, to, že už tu mezi námi není. A, když mi to došlo, bolelo to, ale navždy zůstane v mém srdíčku, ale život jde prostě dál a člověk musí se pokusit žít dál a smířit se s tím. To chce čas, trpělivost a velkou oporou vám mohou být vaši přátelé. Hlavně normálně jíst, spát a snažit se nějak fungovat. Je to nesnadná zkouška pro každého, ale zkoušky jsou právě o tom, abychom se je naučili zdolávat. A já vám držím pěsti, přeji vám k tomu hodně síly.Mrkající

" Pamatuj na to, že život je jako houpačka, jednou si dole, po druhé na hoře."A na závěr vám chci říct jde te si za svými sny a jestli v životě potkáte osobu, kterou budute milovat, buďte šťastni za každý prožitý okamžik s ním. Protože tyhle okamžiky jsou ty nejkrsnější a to nejvzácnější, co vás v životě potká.

motivační videa:

(Info: Tento týden můžete další článek čekat až o výkendu a maximálně nejdřív v pátek, pro ty, kteří jste to nezaregistrovali, tak budu několik dní mimo domov, do komentářů mi můete dát vědět, jaký by jste si představovali námět dalšího článku. Není to proto, že bych nevěděla o čem psát, naopak v plánu toho mám hodně, ale myslím si, že by to byla výzva od vás čtenářů a taky jsem zvědavá, co by vás třeba bavilo, zajímalo či o de mně potěšilo.)

Tak zatím mějte se krásně a skládejte básně.

Čusák!!

(Tuhle hlášku, jsem měla od HOGGYHO ráda, kdo se přidá?)Usmívající se Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vicolla vicolla | 28. března 2017 v 23:05 | Reagovat

pěkné. Hezky napsané. pochopila jsem to podobně, podívej se. :)

2 vicolla vicolla | Web | 28. března 2017 v 23:05 | Reagovat

vicolla.blohg.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama