Vítám vás na svém blogu!!!Usmívající se
Posezení u ohně

11. března 2017 v 22:16 | já |  My writing

Pěkný večer všem!!!

#story2


Večerní posezení u ohněVždy oheň pro mně znamenal obrovský zdroj energie a dodávající lesk pramenů síly. V ohni je jistá, skrytá harmonie zářícího, třpytivého světla, hřejivého, příjemného tepla i jiskřičky tajemného, cizího stínu. Kdo se v tom stínu skrývá? Možná je to stín ohnivého pána nebo jeho poslušného služebníka.

Teď tu sedím na dřískové lavičce. Opřená v něžné a hlavně měkké náruči Vojty. Kolem nás jsou naši nejdražší přátelé. Musím se sama sebe ptát: "Jaká je jejich cena? Je vůbec vyčíslitelná?" I kdybych počítala do posledního čísla světa, tak by to nestačilo. Jsou vaše nejmilejší opora v časech dobrých i zlých.

Nad námi je černá pokrývka té nejhlubší, letní noci. Do očí se mi odráží pekelně červené plameny hořícího ohně. Oslepují mě svoji hřejivou, uklidňující, neskutečnou krásou. Stoupající, mlhavý dým stoupá a zároveň mizí v nočních výšinách oblohy. Kromě táborového ohně jde vidět ten nejjasnější a nejzářivější, úplňkový, kulatý měsíc. Z povzdálí jde slyšet houkání sovy.

Celou večerní atmosféru zpříjemňují brnkající struny kytary. Ke kytaře se přidává brnkání skleniček o sebe. Zpíváme veselé, radostné písně a úsměv neopouští naše tváře.

Musíme si vychutnat každý, přítomný okamžik. Protože až se na ranním obzoru ukáže, vycházející slunce začne nový život. Nastoupíme na vysokou školu, kde se naše společné životy rozplynou v popel. A není jiné cesty než se nevzdávat a vzpomínat na ty nejkrásnější vzpomínky, které jsme strávili spolu u táborového ohně. Nevím jak se budeme scházet, ale jedno vím nejjistěji. Odnesu si do nové brány etapy života ty kouzelné, pohlcující jiskry ohně.

Zrovna padá hvězda. Vojta mě pohladil po mých růžových lících a pak ohrnul pramen mých hnědě oříškových vlasů. Ozval se jeho líbezný, tichý hlas, který mi šeptá: "Něco si přej." Přála jsem si, aby tento večer nikdy neskončil.

Pro někoho je oheň je nepřítel, bojí se ho, ale jde o to, jak s ním zachází. Já ho beru za toho největšího přítele.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama