Vítám vás na svém blogu!!!Usmívající se
Jakým českým herečkám bych dala Oscara

19. března 2017 v 15:35 | já |  Zajimavé osobnosti

Milí čtenářky/ čtenáři chci vám poděkovat za to, že čtete moje články,tenhle blog mám teprve týden a vůbec jsem nečekala, že by někdo zrovna mohl číst moje články, psaní mě velmi baí a ráda se o om s váma podílím a některé povzbudivé komentáře od vás mi dělaji vážně radost!!!!Usmívající se

Dneska jsem se zamýšlela nad tím, že máme na české scéně výborné herce a herečky. Známe je všechny a někteří mají obrovský talent a zasloužili by si i Oscara a jakým osobnostem bych je dala? Na to se mužete podívat, zde v článku. Usmívající se

#herečky

#1 Libuše Šafránková


Narodila se 7.6. roku 1953 v Brně a je to jedna s nejlepších českých hereček vůbec!!
Již v mládí a za studií konzervatoře hrála v několika filmech


Babička (1971, kde hrála Barunku)


Tak a nejlepší česká pohádka, kterou vidělo každé dítě a dávají ji každé Vánoce je Tři oříšky pro popelku z roku 1973, kde Šafeánková hrála popelku


Dále hrála: Princ a Večernice, Třetí princ, Brácha má prima bráchu, Jak utopit dr. Mráčka, Micimutr, Vrchni, prchni, Malá mořská víla, Slavnosti Sněženek, Četnické humoresky a další,,,,

#2 Ivana Chýlková


Narodila se 27.9. roku 1963.
Dětství prožívala ve Frýdku-Místku. Po studijích na ostravské konzervatoři přešla na DAMU. Během studií začala hrát ve filmu a TV.

Zahrála si ve filmech: Přítelkyně z domů smutku, Sedmero krkavců, O zvířatech a lidech, Život na zámku, Hop nebo Trop, Tři bratři, gympl, kriminálka anděl, a další....#3 Jitka Schneiderová


Jitka je velmi krásná herečka. Narodila se 23.3.1973 ve Znojmě. Můžete jí znát z : Jak se krotí krokodýli, Jezerní královna, Sanitka, Samotáři, kouzla králů, Přešlapy, Přístav, Pojišťovna štěstí...


#4 Hana Vagnerová


Narodila se 21.2.1983 a na to, že jí je 34 let je skvělá herečka.
Hrála ve filmecha seriálech: Lída Baarová, Horákovi, Redakce, Vyprávěj, Láska Rohatá, kriminálka anděl, Atenát, miluju tě modře, Já mattoni a objevila se v klipu od Kryštova.#5 Simona StašováSimona Stašová se narodila 19.3.1955 a je to dcera Jiřina Bohdalové a je to jedna z nejlepšíc čekých hereček.
Studovala hudebně dramatický obor na konzervatoři a přešla na Damu. Hrála v: Pelíšky, Lída Baarová, četnické humoreksy, vraždyv kruhu, Román pro ženy, Deš´tová víla, Můj vysvlečenej deník...

#6 Aňa GeislerováNarodila se 17. 4. roku 1976 a tuhle herečku mám velmi ráda. Nejradší mám filmy, kde hrála: Requiem pro panenku (doporučuju, je to podle skutečnosti a točil se v mém okolí, Princezna Fantahgiro, Kytice, Želary, Anděl páně, Anthropoid, Polednice.

#7 Krystýna leichtováKrystýna má 31 let, ale na to jak je mladá je to skvělá herečka, známe j itřeba z role Desy Hájkové z gymplu s ručením omezeným s Comebacku, kde hrála Ivu Pacákovou, v účastnicích zájezdu hrála Desinu a hrála také v Bastardech.


#8 Zuzana Bydžovská


Narodila se 10. 10. roku 1961
Známá s Gymplu s ručením omezeným, Sedmero Krkavců, Lidice, Gympl, Kdyby byly ryby....

#9 Dana Morávková


Herečka se narodila 29.7.1971 v Písku. 1989-1993 studovala herectví na pražském DAMU a hned poté choreografii na HAMU. Jako mladá hrála například v pohádkách a filmech:O podezíravém králi, Arabela se vrací, Z pekla štěstí, Princezna Husopaska, Náhrdelník, Kameňák, Libáš jako Bůh a známá je ze seriálu: Temný kraj, Kdo to ví, Ordinace z růžové zahrady.

#10 Jaroslava Kretschmerová
Česká herečka, dlouholetá členka divadla Studio Ypsilon. Pochází z umělecké rodiny, její babička působila v Národním divadle, matka byla operní pěvkyně a otec byl členem Hudebního divadla v Karlíně. Po absolutoriu pražské DAMU, kde studovala v ročníku profesora Miloše Nedbala, se v roce 1978 stala členkou divadla Studia Ypsilon, kde působí dodnes a kde hrála ve většině inscenací.
Já si jí oblíbila s komedie od Trošky Slunce seno, kde hrála Evičku


a nebo nadarmo se říká Dorota Máchalová

#11 Anna Polívková


Anna Polívková je dcerou legedárního komika a herce Bolka Polívky a Anna patří k velkým talentům, já jí osobně jako herečku mám velmi ráda.
A proslavil jí film účastníci zájezdu

#12 Andrea Kerestešová


Andrea je sice slovenka, ale na české scéně má významnou roli, hrála například v Rafťácích, sv seriálu Vyprávěj a poslední dobou hraje Mariku v Ordinaci růžové zahradě, je mladá, andaná a velmi krásná herečka.


# 13 Vilma Cibulková


Narodila se 26. 3. 1963 a na tehle herečce se mi líbí, že má výraz a silnou osobnost. Hrála ve filmech: Pramen života(doporučuju těm, co jsou milovnící historie-úžastný film, Dva lidi v zoo, Učitel tance, hrála v seriálu Ulice, Samota, Pupendo, Řachanda...#14 Veronika Žilková


Pochází z umělecké rodiny, její otec hudebník Václav Žilka je známý popagátor hry na flétnu mezi dětmi a mládeží.
A nejlepší herecké výkony převedla ve filmech: Babovřesky, Zapomenuté světlo, Dvanáct měsíčků a hrála v seriálech: Vyprávěj a Cukrárna.#14 Lenka Vlasáková


Lenka Vlasáková se narodila 27.4.1972 a je známá z filmu: Ženy v pokušení a dále taky hrála ve filmech Lída Baarová, Jak básnici neztácejí nadějí, Tajnosti, Lea nebo v seriálu Ulice.


#15 Hana Ševčíková


Vystudovala střední pedagogickou školu a DAMU v Praze. Od roku 1990 hostovala v Národním divadle, od roku 1992 je zde ve stálém angažmá.

Aco bych to byla osobu, kdybych jsem nedala Jiřinu Bohdalovou, protože ta je legendou české scény.Jaká je podle vás ta nejlepší česká herečka a, kterou máte nejradši?Usmívající se 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 19. března 2017 v 21:00 | Reagovat

Bohdalová, Stašová, Morávková a Šafránková... :-) S nimi rozhodně souhlasím. :-)

2 Sarah's History Sarah's History | Web | 23. března 2017 v 12:36 | Reagovat

Ahoj! :)
Oscary mám ráda, letos jsem se už druhý rok celou noc dívala na jejich předávání. Sice to pak trochu naruší spánkový režim, ale za tu úžasnou atmosféru to stojí! Nejraději ale stejně mám ten úplný začátek, kdy ty celebrity jen chodí po červeném koberci a jejich krásné róby hodnotí ti nejpovolanější stylisté a módní návrháři. :) Já sama si na módu nepotrpím, ale když dojde na snobárnu tohoto typu, dělám i já znalkyni. :D
A proto dokážu o to víc ocenit tenhle tvůj nápad!
S Šafránkovou naprosto souhlasím, u Popelky jsem jako malá trávila všechny své narozeniny a Babička je tak kouzelná a dojemná, že se to ani nedá popsat. <3 A jistě nejsem jediná, kdo si u ní poplakal. (Nejraději mám tu část, jak jdou na zámek, a při záběrech na portréty se snažím uhodnout, kdo to na nich je. Skvělá zábava, není-liž tak?)
Hana Vágnerová že hrála v Lídě Baarové a Mattonim? Po pravdě to její jméno slyším prvně, ale ty dva zmíněné filmy (resp. film a seriál) jsem sledovala a obojí se mi moc líbilo. Musím si pak ještě najít, jaké role tam měla. :) Teď už si ji díky tobě konečně budu pamatovat.
Paní Stašovou naprosto zbožňuje moje maminka, viděly jsme snad všechny filmy, v nichž hraje a taky musím říct, že je skvělá a Oscara by si rozhodně zasloužila!
A Geislerovou mám zase moc ráda já! Naposledy jsem ji viděla ve filmu Pohádky pro Emu a u toho jsem zase taky málem brečela. V Anthropoidu se mi taky moc líbila, celý ten film byl skvělý, běhal mi z něj mráz po zádech. Před pár lety měla roli taky v nějakém seriálu na HBO - teď si asi nevzpomenu, jak se jmenoval, ale přesně vím ten děj a bylo to taky hodně zajímavé. Polednici jsem v televizi taky nedávno chytla a tam Aňa předvedla, jak skvělou herečkou je. :) Jen ten Requiem pro panenku jsem ještě neviděla, to si musím pustit, ačkoliv jen ten název je celkem děsivý. A mimochodem jsem vůbec nevěděla, že se Aňa narodila v 76.! Vůbec na ten věk nevypadá, tipovala bych jí mnohem míň.
Přiznám se, že jsem Slunce seno nikdy neviděla. :D Nějak mě to vždycky minulo.
Ale jako Dorotu Máchalovou si Kretschmerovou samozřejmě pamatuji, jak by ne!
V oblibě mám taky Polívkovou, tu jsem tady teď viděla v těch Pohádkách pro Emu a její role jí moc seděla, líbila se mi tam. :)
Pramen života si určitě pustím! Jak vidím, mám co dohánět. :D
A s Bohdalovou naprosto souhlasím!
Moc moc moc krásný článek! Je vidět, kolik sis s tím dala práce a je milé, jak hezky o všech těch herečkách píšeš. :) Myslím, že v Česku máme skvělé herce.

A pokud nevadí, odpovím Ti sem i na Tvůj komentář u mého článku o Jeanne de Pompadour, protože mi udělal obrovskou radost. <3 Podivínka rozhodně nejsi a rovněž si to od ostatních nenech natlouct do hlavy! Milovat historii je krásné a ušlechtilé a pokud to dokážeš už v patnácti, jsi naopak hodně napřed.
Pro mě je mnohem zábavnější jít do galerie nebo navštívit nějaký ze svých oblíbených zámků než lítat po nákupech, dny trávit s bůhvíkým a domů se vracet pozdě v noci… Ani nevíš, jak moc jsem ráda, že ses mi ozvala a držím Ti palce, aby Tě historie pořád stejně tak moc bavila (nebo třeba ještě víc) a aby Ti to nikdo nepoložil. :) Je to Tvůj život a je jen na Tobě, jak si ho užiješ. Já jsem díky historii objevila několik lidí, kteří jsou pro mě jako moje vlastní rodina a za nich bych nevyměnila ty chvíle, kdy jsem jejich osudy objevovala a dozvídala se nové spojitosti. Jsem moc vděčná za to, že jsem je mohla poznat, protože mi taky dali hodně dál do života. A pokud to máš stejně i Ty, moc Ti to přeji a věřím, že si to užiješ víc než život promrhaný chvilkovými radostmi. Toto už člověku přináší něco víc. :)

3 zijinaplno zijinaplno | E-mail | Web | 23. března 2017 v 17:46 | Reagovat

Ahoj Sarah!!! :) Já ani nevím, jak ti poděkovat, tvůj komentář mě velice zahřál u srdíčka a jsem strašně za něj vděčná, hned mi to zlepšilo náladu, potěšilo mě to a málem i dojalo k slzám!!!
Souhlasím s tebou na Oscarech miluju ten začátek, když se celebrity ukážou na červeném koberci v těch róbách a možná až naivně i přesto, že nejsem znalkyně ráda hodnotím jejich róby, některé jsou prostě Wou!!! a některé jsou zase příliš extravagantní.

Jsem strašně ráda za to, že někdo můj článek odkázal, tak velmi ocenit, jako ty!!! A právě díky tomu vím, že chci psát, ne, abych na sebe upozornila, ale právě pro takové lidi, jako jsi ty, jsem vděčná za to, že jsem tě díky Gil mohla poznat!!! Babička je velmi dojemná a já ten film/ knihu mám velice ráda a ta scéna, jak jdou na zámek, taky se vždy snažím uhodnout, kdo na těch portrétech je a s Babičky mám nejradši Hortenzii, Viktorku a Barunku....Ano Hana Vagnerová skutečně hrála V Lídě Baarové :) Hrála novinářku, která vlastně dělala rozhovor s Baarovou, na Lídu Baarovou jsem byla i v kině a film je fenomenální, protože Osud Lída je velice zajímavá osobnost, přes víkend chci udělat článek osudy prvorepublikových hereček: Baarová,Mandlová, Gollová, seriál Mattoni jsem taky viděla celý, točil se u nás!!! A nejradši jsem měla scény s císařovnou Sissi, protože císařovnu Sissi mám ráda už od dětství, možná zvláštní, ale je tomu tak :)Requiem pro panenku je vážně jeden s nejlepších filmů a Geislerová, tam podala výborný výkon, nechci nějak prozrazovat děj, ale děsivé to vážně je, já jsem při filmu brečela a dokonce se mi chtělo křičet hrůzou!!! O to víc, že je to podle skutečnosti, já si to nedovedu vůbec představit...
A velmi ti děkuji za ten poslední odstavec, protože v historii se má člověk pořád co dovídat, spojovat si nové a nové souvislosti a hlavně je to o něčem víc!!! A i mně osobnosti, které poznám, které mi vypráví svůj osu mi přilknou k srdci a jsou můj vzor:)  Tvůj blog byla radost vidět, určitě v tom dál pokračuj :) tvé články je radost číst a hlavně si už tak nepřipadám podivně, že jsem milovnice historie, článek o Marii Terezii se mi líbil :) Marie Terezie je opravdu významná panovnice, já se přiznám, mně nikdy až, tak nezajímala. Až tento rok a díky třídní učitelce. Protože jsem se již druhým rokem účastnila dějepisné olympiády, minulý rok jsem byla v krajském kole a ohromně mě to bavilo, to neustálé bádání, Lucemburky mám velice ráda no a, když jsem se dozvěděla téma Marie Terezie, řekla jsem si jejda, tak to není moje liga a na víc mám toho teď moc, talentovky na uměleckou a tak, ale řekla jsem si dobře, tak školní kolo si jen tak napíši, když jsem nečekaně postoupila jako nejlepší, do okresního kola aniž jsem to čekala, že bych o Marii Terezii tolik věděla, tak do druhého kola jsem se do knížek přímo zažrala a odvažuji si říct, že mě to velice bavilo, protože, co ona dokázala nemělo obdoby, její reformy, jak se dokázala bránit před Pruskem a nepřáteli a taky jako matku 16. dětí a Josef II. a jeho 6000 patentů nad tím člověku zůstává rozum stát a jsem velice ráda, že jsem se odhodlala a díky studiu poznala ohromné životní osudy a, že jsem dokázala změnit názor na to, jak Marie ve skutečnosti výjimečná byla. Těším se na další článek od tebe, je to vážně potěšení číst :)Přeji ti do života všechno nejlepší Sarah, bylo mi ctí tě poznat :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama