Vítám vás na svém blogu!!!Usmívající se
Coco Chanel

11. března 2017 v 21:52 | já |  Zajimavé osobnosti

Vítejte v mé nové rubrice zajímavých osobností!!!Usmívající sePřekvapený

Tady se dozvíte o tom, jaké slavné osobnosti nebo legendy, které mě přijdou zajímavé a líbí se mi. A třeba se dozvíte něco zajímavého, co jste o své oblíbené star nebo vzoru nevěděli. Budou to například: herci, herečky, módní návrháři, režiséři, youtubeři a yotuberky, malíři, modelky…

Existovala, někdy žena, která byla symbolem elegance?Nevinný

#1 Gabriele Bonheur Chanel

Narozena 19. srpna 1883 ve francouzském městečku Saumur. Častopřezdívaná Coco. Naprosto odlišná dívka už od mládí. Lišila se stylem oblékání a vkusu. Kterým se probojovala jako silná lvice. Tím byla z nejvýznamnějších návrhářů 20. století. Dbala aby, dívky se všech šatech cítily mladší, volnější a samy sebou, aby neschovávaly svou osobnost za přezdobené a nepohodlné šaty.

Už od dětství silná a svědomitá holčička, která po smrti své matky strávila v sirotčinci. Věřila v návštěvu otce. Ho už nikdy nespatřila. Tam jí život naučil spoustu věcí. Za patnáct let se s ní stalá krásná, půvabná dáma. Vlasy měla černé jak krkavec. Často učesané do drdolu.

Své volné večery trávila zpěvem i tancem poněkud nemravných hostincích. Na kouření byla do slova závislá. Pěvecká kariéra slavíka u ní nebyla, ale úspěšná.Ráda všem rovnou říkala co si myslí. Někdo to bral jako sympatii nebo zvláštní smysl pro humor. Přes den pracovala velmi pečlivě a zodpovědně jako švadlena. Takže jehlu a nit z rukou vůbec nepouštěla. Ráda si upravovala oblečení podle svého. Převážně nosila panské kalhoty, košile i klobouky v černých barvách. Nesnášela korzet. Podle ní byla zbytečná a žena v ní se zbytečně necítila dobře.

Dovedla využít mužské přízňě, pro svůj prospěch. O lásce ze začátku tvrdila: ,, Láska je krásná pouze v knihách." Známý, zajímavý vztah měla s bohatým chovatelem koní Etiem. Snila otom, že bude jednou boháta. To se jí splnilo s pomocí svého dalšího milence a zároveň její jediné životní lásky, britského diplomata Capela přezdívaného Boy, otevřela svůj první obchod s drahými klobouky v Paříži v ulici Cambon. Zanedlouho k pokrývkám hlavy přibylo i oblečení a o tři roky později v roce 1916 otevřela svůj první módní salón ve francouzském letovisku oděvů Biarritz. Ve své první uznávané kolekci uvedla do světa módy revoluční žerzejové košilové šaty, z jemné vlny a také zvané: ,,malé černé šaty." Ty dodnes ženy považují jako špičkovou, nádhernou, luxusní eleganci, která se dá využít pro den i večerní příležitosti. Třeba do opery, divadla, restaurace či další řada míst.

Její móda oslnila spoustu slavných osobností. Třeba herečky Audrey Hepburn, Grace Kelly nebo první dámou spojených států amerických Jacquelin Kennedyovou. Navrhovala divadelní, baletní a filmové kostýmy pro několik hollywoodských velkofilmů. Přátelila se například s malířem Picassem. Pozdějí se stala z nejbohatších návrhářek Francie. Za druhé světové války se pouze prodával její parfém s názvem: Chanel s číslem pět, protože jí údajně přinášelo štěstí.

Coco Chanel zemřela téměř v devadesáti úžastných letech, dne 10.ledna roku 1971, v soukromém apartmá hotelu Ritz. Její neobyčejný, nadpřirozený duch však v módě přežívá nadále. Značka je zastupována od roku 1983. Zemřela svobodná. Z jejího života se nikdy neprovdala. Pilně se věnovala své profesi.

Byla to nejslavnější žena tehdejší doby. Usmívající se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama