Vítám vás na svém blogu!!!Usmívající se
#10 část1 Nejoblíbenější filmy

18. března 2017 v 20:37 | já |  filmy
Ahojda všichni!!!!Usmívající se
Venku prší a já mám pro vás dneska druhý článek!!!


Divačky a diváci filmu vítejte v mé nové rubrice filmy!!V téhle rubrice se budete moc dočíst o mých nejoblíbenějších filmech, nových filmech, filmové recenze, historie filmu a prvorepublikové filmy a taky vás vemu do zákulisí, jak vlastně probíhá práce pro film. V září jdu na filmovou školu a myslím si, že ať už pro ty, kteří by taky se chtěli i filmu věnovat, to muže být zajímavé, ale i pro čtenáře celkově. Takže se máte na co těšit!!! Doufám...Smějící se

Já mám filmy velmi ráda, dávám přednost hraným filmům a mám nejradši asi historické, romantické, ale i sci-fi.

Takže mých 10 nejoblíbenějších filmů

1. Titanic

Titanic byl natočený v roce 1995. A na to, že je 22 let starý, tak klobouk dolů, protože je naprosto dokonalý. Má délku 194 minut a ty scény nemají chybu, vážně úžastná práce režiséra Jamese Camerona a vůbec se nedivím, že film dostal 11 oscarů, protože tenhle film si je opravdu zasloužil. Nejen réžie, zvuk, kostýmy, ale taky dojemný děj, u kterého pokud vydržíte do konce vás vážně dojme a herecké výkony zejména Leonarda Di Capria a Kate Winslet fenomenální, jejich filmy naprosto miluju, protože, kde hrají, tak ten film stojí vážně za to.


2. Hunger Games

Všechny tři díly jsem viděla nedávno v létě. A tenhle film nepotřebuje komentář. Byla jsem dotoč doslova zažraná a uvědomila jsem si, že chci být, tak silná jako Katniss Everdeen ( roly zvárnila Jennifer Lawrence), že má cenu bojovat, protože život někdy je vážně boj a člověk by měl bojovat za sebe, za ty, které miluje, za své ideály, ambice, sny, a názory. A jakmile se cítím na dně podívám se na tehle film, který mi dodá odvahu.

3. Pýcha a předsudek

Pýcha a předsudek je podle knižní předlohy Jane Austen. Jane Austen byla ohromná spisovatelka a její knihy se staly inspirací také pro film. A z těch filmů mám nejradši pýcha a předsudek, protože, ten splnil moje očekávání, vystihl ten příběh a já se prostě ocitla v Anglii v 19. Století. Hlavní postavu Jane hrála Keira Knightley, která podala fantastický herecký výkon a já ji jako herečku miluju
4. Než jsem tě poznala.

Film je také podle knižní předlohy a je z roku 2016 od režisérky They Sharrock. Většinou, když se točí film k nějaké knize, tak úplně zničí tu knižní předlohu, ale tenhle film je za mě velice povedený. Herci Emílii Clark a Sam Claflin velmi dobře zahráli a vystihli hlavní postavy celého příběhu. Já se přiznávám, já jsem na konci filmu plakala, velmi mě to dojalo, ale hlavní postavu jsem odsuzovala, ale jakmile jsem si přečetla knihu, změnila jsem názor. Námět filmu je nejen romantický, ale taky poukazuje na to, jak je to na vozíku nesmírně těžké.


5. Velký Gatsby.

Tenhle film je z roku 2013. V pondělí si jdu do knihovny, pro rezervovanou knížku Velký Gatsby. Film sleduje životy milionáře Jaye Gatsbyho a jeho souseda Nicka a Gatsbyho jsem si prostě zamilovala. Nejen proto,že ho hrál jak jina než Leonardo Di Caprio, ale proto, že na to, jak bohatý byl, vše dělal pro lásku jedné dívky. Ukazujeto na rozežranost lidí, protože, když Gatsby pořádal večírky, tak měl plno obdivovatelů, ale jak ukázal konec všichni ho měli rádi pouze pro peníze a pouze Nick ho měl rád jako člověka. Film by si zasloužil Oscara.No a protože článek je omezený na 4000 znaků a já přesáhla limit, článek je proto rozdělený na dvě části.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama